Jesteśmy w stanie kontrolować Niemców

fot. laczynaspilka.pl

W oficjalnej konferencji prasowej przed czwartkowym meczem z Niemcami wziął udział Jakub Błaszczykowski. Pomocnik reprezentacji Polski zapewnił między innymi, że drużyna Adama Nawałki ma wystarczające atuty, aby kontrolować przebieg starcia z zachodnimi sąsiadami.

— Myślę, że pewność siebie, którą zademonstrowaliśmy w meczu z Irlandią Północną, pokazaliśmy też w wielu innych meczach, w tym eliminacyjnych. Budujące jest to, że w niedzielę potrafiliśmy kontrolować spotkanie, jego tempo. Jeśli chodzi o starcie z Niemcami, na pewno nie będzie to takie łatwe, ale doceniając oczywiście klasę przeciwnika, jesteśmy w stanie powtórzyć to w czwartek. Mamy ku temu swoje atuty — powiedział Błaszczykowski.

— Podchodząc od strony psychologicznej, eliminacyjna wygrana z Niemcami była niesamowicie ważnym zwycięstwem. Pozwoliła uwierzyć w siebie, a wiara to czynnik, który buduje atmosferę w zespole, ducha drużyny. Jak ważne było to zwycięstwo, dało się odczuć w dalszej fazie eliminacji. Był to ważny czynnik w budowie fundamentów tego zespołu — dodał.


Wiadomości sportowe