Smak ziołowej herbaty

fot. muzeumwisla.pl

Powiemy o problemie braku wody na świecie, sprawdzimy co nam grozi za wypalanie traw i liści, a także o ptakach, które szykują się już do wiosennych godów na całego. Z południa i zachodu Europy przyleciały do nas miedzy innymi: skowronki, czajki, szpaki, gęsi gęgawe, pliszki górskie i pliszki siwe.

Zaglądamy też do naszego radiowego Beskidzkiego Zielnika. Jak smakuje idealna herbata ziołowa? Jak powstała chata zielarki? Odwiedzamy z kamerą i mikrofonem Muzeum w Wiśle. To trzecia wyprawa po zdrowie. O zielarskich tradycjach i wystawie pełnej zapachów opowiada Małgorzata Kiereś, kierownik Muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach