Letnie Kino Plenerowe

fot. Pałac Kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej zaprasza na dodatkowy seans Letniego Kina Plenerowego, w którym pokazana zostanie dąbrowska superprodukcja "The Lord of the Stars".

Twórcą filmu, autorem scenariusza, reżyserem, ale też operatorem, montażystą i odtwórcą kilku ról jest Jarosław Cyba – lider Kabaretu DNO. Głosu postaciom użyczyli m.in. Joanna Kołaczkowska, Abelard Giza, Grzegorz Halama czy Piotr Bałtroczyk.

W produkcji utrzymanej w klimacie parodii fantasy znajdziemy nawiązania do znanych scen i motywów z kilku kultowych filmów oraz wiele znamienitych postaci w tym: Gandalfa, Golluma, Wiedźmina, Conana, Shreka i Don Kichota.

Zaplanowany na godzinę 21.30 w Fabryce Pełnej Życia pokaz "The Lord of the Stars" poprzedzi spotkanie z autorem filmu. Wstęp jest wolny.

 

Autor: Marlena Barasińska/ds

 


Ewa Niewiadomska tworzy codzienny karnet kulturalny dla Państwa. To najważniejsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne zaproszenia na spotkania ze sztuką w telegraficznym skrócie. Tu usłyszą Państwo głosy artystów i kreatorów życia kulturalnego na Ślasku, w Beskidach i w Częstochowie.