Rowery i ekologiczne miasta

W Sosnowcu rozpoczyna się kolejny po zeszłorocznej kampanii etap walki z zanieczyszczeniami w przestrzeni publicznej.  W przeciwieństwie do poprzedniej ta akcja zamiast na miły przekaz stawia na dosadne dosadne hasła.

Rusza kolejna edycja konkursu Eko Miasto. Do tej pory wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazły się: Zabrze, Bielsko Biała, Częstochowa i Dąbrowa Górnicza.

Wiadomo żę drzewa pomagają w walce ze smogiem. Jak to się dzieje chce pokazać Fundacja Park Śląski.  W tej oazie zieleni w centrum aglomeracji śląskiej pojawiło się 40 punktów pomiarowych dzięki którym dowiemy się jak dane rośliny pomagają w walce ze smogiem. W programie rownież krótka opowieść o pogotowiu dla niedźwiedzi w Przemyślu
 


Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach