Środa młodych

Środa młodych w katowickim NOSPR-ze należeć dziś będzie do Laureatów XI Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Zagrają laureatki głównych nagród, nie tylko dąbrowskiego festiwalu, studentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska i grająca na altówce Agnieszka Podłucka oraz Alicja Matuszczyk, absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej, która zagra na oboju. Na senie towarzyszyć im będą pianiści - Krzysztof Stanienda i Dagmara Niedziela.

W programie wieczoru: VIII Sonata na fortepian i skrzypce G-dur op.30 nr 3 Ludwiga van Beethovena, I Sonata na skrzypce i fortepian Krzysztofa Pendereckiego, Sonatina na obój i fortepian Pierre´a Sancan´a, Sonata na obój i fortepian op. 166 Camille´a Saint-Saënsa oraz Sonata B-dur na altówkę i fortepian op. 36, której autorem jest Henri Vieuxtemps. Koncert w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w NOSPR rozpocznie się o godzinie 19.30.

Autor: Marlena Barasińska/lk