Nostalgicznie oraz... ekologicznie

Dzisiejsze Wysypisko nieco nostalgiczne i refleksyjne - wszak data do tego zobowiązuje. Zastanowimy się na przykład, dlaczego głośno mówimy o ekologii, a na cmentarzach zostawiamy tony plastikowych kwiatków, chińskich zniczy z toksycznym ftalanem, a szkła nie segregujemy...

Odwiedzimy młodzież, która poznaje tajniki uzdatniania wody, powrócimy też do palącego tematu smogu. Ale początek listopada to czas, kiedy trzeba powiedzieć kilka słow o dyni, która króluje w sklepach, domach, kuchniach i naszych talerzach. Zapraszają Iwona Kwaśny i Katarzyna Głuch-Juszkiewicz.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach