Nagrody w konkursie im. G. Fitelberga

fot. facebook.com/filharminia.slaska

Su-Han Yang z Tajwanu został zwycięzcą dziesiątego Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów imienia Grzegorza Fitelberga. Wyniki zostały ogłoszone w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Drugą nagrodę i srebrną batutę otrzymała Bar Avni z Izraela, a trzecią nagrodę i brązową batutę otrzymał Modestas Barkauskas z Litwy. Przyznano także wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał Alesz Komanek z Czech, drugie Boon Hua Lien (czyt. bun huła ljen) z Singapuru, a trzecie Jarosław Zabojarkin z Rosji.

Protokół odczytała sekretarz jury Katarzyna Waksmudzka.Przewodniczący jury, Juozas Domarkas z Litwy, podkreślił, że udział w konkursie był dla uczestników ciężką pracą. Także jurorom trudno było wybrać najlepszych. Przewodniczący pogratulował finałowej szóstce uczestników, podkreślił, że żałuje, że tak mało kobiet brało udział w przesłuchaniach. Dlatego tym bardziej cieszy go, że do finału dostała się jedna kobieta - Bar Avni z Izraela.


Przyznano także wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymał Alesz Komanek z Czech, drugie Boon Hua Lien (czyt. bun huła ljen) z Singapuru, a trzecie Jarosław Zabojarkin z Rosji.  

Kolejny konkurs odbędzie się za 5 lat.

Autor: J.Opas/mm/