XIII Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona"

Pod patronatem Radia Katowice trwa XIII Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona". Dziś dwa przedstawienia konkursowe. O godzinie 18.30 Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina pokaże " Kobietę z przeszłości" Rolanda Schimmelpfenniga.

Ta opowieść o kobiecie i mężczyźnie to opowieść o tym, że miłość jest jednak śmiertelna, że u kresu drogi tak bardzo pragniemy miłości, a jej już po prostu nie ma. Spektakl wyreżyserowany przez Ewelinę Marciniak przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

Drugą propozycją dla teatromanów jest spektakl "Gracze" Teatru Nowego z Poznania. To 3 odcinek serialu dokumentalnego "Jeżyce Story. Posłuchaj miasta!" wyreżyserowany przez Marcina Wierzchowskiego. Twórcy przedstawienia podjęli próbę zbadania i zrozumienia charakteru otaczającej Teatr Nowy w Poznaniu przestrzeni miejskiej. Tkanką, z której wykiełkowały przedstawienia, były wielogodzinne, szczere wywiady z ludźmi związanymi, czasem przez całe swoje dorosłe życie, z tą właśnie dzielnicą Poznania: Jeżycami.

Początek o godzinie 20.00

Autor: Marek Mierzwiak


Wiadomości kulturalne