Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Przewodnik. Muzeum. Rowery. Ogrzewanie.
03.10.2018
16:30:00

Pierwszy parafialny przewodnik ekologiczny powstał w diecezji sosnowieckiej. Dowiemy się z niego m.in. w jaki sposób palić w piecach i kominkach, jaki rodzaj opału wybierać, gdzie zgłaszać się po dofinansowanie do wymiany pieca a także jak sortować odpady. Parafialny przewodnik zatytułowany " Ziemia wspólnym dobrem" trafi do wszystkich parafii w całej Polsce. Z parafiami i autorami przewodnika rozmawiała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.Mobilne Muzeum 90 Lat Tour de Pologne zatrzymało się w Tarnowskich Górach. Ma to byś rekompensata za to, że podczas wakacyjnego wyścigu, w wyniku pomyłki Marshalla, kolarze zmienili trasę i ominęli 34-kilometrową pętlę przez miasto. Muzeum 90 Lat Tour de Pologne można zwiedzać na tarnogórskim rynku do czwartku do godziny 18:00. Z mikrofonem odwiedziła je Małgorzata Lachendro.Śląscy urzędnicy przesiądą się na rowery elektryczne. "Rowerem lub na kole – do pracy, w pracy, z pracy" to projekt Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i kolejny krok do "Roweru Metropolitalnego". Ma być bardziej ekologicznie. W sumie do wszystkich urzędów miast i gmin trafi 230 służbowych rowerów elektrycznych. Każdy urząd otrzyma po 3 pojazdy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, projekt "Na kole..." ruszy wiosną 2019 roku. Rowery przetestowali już samorządowcy podczas Wielkiego Wyścigu Samorządowców na Stadionie Śląskim. Z mikrofonem była tam też Paulina Kurek. To będzie opowieść o problemie, w którym obie strony mogą mieć rację. O co chodzi? O ogrzewanie w sanatorium "Daniel" w Ustroniu - kuracjusze skarżą się, że marzną, dyrekcja mówi, że grzeje. Sprawę trzeba było zbadać (tj. zmierzyć) na miejscu. Reasumując: Nasz reporter będąc w "Danielu' około południa wielkiego zimna nie stwierdził, jednak jeśli obiekt jest ogrzewany od trzech dni, to panująca w nim wilgoć znacząco potrafi odczuwalną temperaturę obniżyć. Dyrekcji podpowiadamy, by tak na początek sezonu grzewczego dobrze przepaliła w piecu - kuracjusze nie będą narzekać, a po wyjeździe będą wspominać Ustroń ...ciepło. W sanatorium "Daniel" był z termometrem i mikrofonem Jarosław Krajewski.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA