Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Nowy dworzec. Taniec dla seniorów. Taksówki. Przyjaźń na medal.
19.02.2019
18:00:00

Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice. Kilkadziesiąt lat temu jedna z najważniejszych stacji kolejowych w Polsce. Dziś zabytkowy gmach dworca to ruina. Władze miasta we współpracy z PKP postanowiły odnowić to miejsce. Nowe perony, podziemne przejście, windy dla podróżnych - to pierwsze kroki do tego, by stacja Ząbkowice odzyskała swój dawny blask. Materiał przygotował Łukasz Szwej.


 

Być może już niedługo nie pojeździmy nocą po Sosnowcu tramwajem. Miasto chce je wymienić na taksówki. Chodzi o oszczędności. Czy ten pomysł jest możliwy i co sądzą o nim mieszkańcy, sprawdziła Paulina Kurek.


 

Karnawał w tym roku wyjątkowo dłuższy. Z tej okazji zorganizowano w Będzinie nietypowy kurs tańca, a nietypowy, bo dla seniorów. Jeżeli dodamy, że zorganizowano go w sali posiedzeń plenarnych Rady Powiatu Będzińskiego, czyli "U Pana Starosty" to można to uznać rzeczywiście za ewenement.


 

Agnieszka Jarecka spędza z nimi każdą chwilę: dni w tygodniu, weekendy a nawet wakacje. Łączy ją z nimi wyjątkowa więź. Razem ze swoimi psami na początku lutego zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w skijoringu. Mieszkanka Mikołowa trenuje nie tylko jazdę na nartach w psim zaprzęgu ale także jazdę na rowerze ciągniętym przez psy czyli bikejoring. O wyjątkowej relacji, wyrzeczeniach i marzeniach w reportażu Doroty Stabik "Przyjaźń na medal" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA