Radio Katowice
Radio Katowice / Radiowe Wydarzenia
Obudziliśmy wiosnę z Radiem Katowice!
22.03.2019
14:53:00

fot. Piotr Grzesiak

Obudź wiosnę z Radiem Katowice! Teraz Częstochowa!

Od środy do piątku redaktorzy Polskiego Radia Katowice odwiedzili trzy miasta na terenie naszego województwa. W środę radiowe "miasteczko" rozbiliśmy na rynku w Katowicach. Przedstawiciele naszej rozgłośni wręczali napotkanym mieszkańcom i przechodniom wiosenne tulipany, a także nasiona rzeżuchy – rośliny, bez której wiosna nie jest taka sama!

Przez trzy dni mieszkańcy mogli wziąć udział w audycji "Każdemu damy radę", nadawanej na żywo z plenerowego studia. Wydarzenie rozpoczynało się o godzinie 10:40, a druga część cyklu nadawana była o 11:40. Chętni mogli rzecz jasna osobiście porozmawiać także z naszymi ekspertami i zadać im najbardziej nurtujące ich pytania.

Całość dopełniły także przeprowadzane przez naszych reporterów relacje na żywo z naszego "miasteczka".


W ramach akcji "Budzimy wiosnę z Radiem Katowice" rozdaliśmy mieszkańcom także wiosenne upominki!

3-dniową akcję rozpoczęliśmy w Katowicach. Dziś na tamtejszym rynku rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Jak zdrowo jeść? To sprawdzał Łukasz Szwej.


W Bielsku-Białej o ogrodach na wiosnę rozmawialiśmy z Krzysztofem Kubiczkiem, szkółkarzem z Pisarzowic, natomiast ostatniego dnia akcji, na rynku w Częstochowie, poradzimy jak przygotować rower na nowy sezon! Nie mogą Państwo tego przegapić! 

Podczas spotkania na katowickim rynku gościem cyklu "Każdemu Damy Radę" była Katarzyna Purak, doradca żywieniowy, która opowiadała Agnieszce Strzemińskiej jak schudnąć na wiosnę.Na bielskim Placu Chrobrego mieliśmy okazję gościć najmłodszych z przedszkola anglojęzycznego, którzy, tak jak i Radio Katowice, przyszli godnie powitać wiosnę. Z opiekunką przedszkolaków rozmawiał Jarosław Krajewski. 


Na bielskim Placu Chrobrego pytaliśmy naszego eksperta, co należy zrobić, by zadbać o nasz ogród. Z Krzysztofem Kubiczkiem i jego córką, Honoratą, rozmawiał Andrzej Ochodek. 


Trzeci i zarazem ostatni dzień akcji "Budzimy wiosnę z Radiem Katowice" oznaczał porady na temat rowerów – wraz z ekspertem, Cezarym Mullerem, rozmawiał na częstochowskim Placu Biegańskiego Zdzisław Makles.

W drugiej części do rozmowy zaprosiliśmy także wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Łukasza Kota, z którym wspomnieliśmy o rowerach miejskich, z których w ubiegłym roku skorzystało około 180 tysięcy mieszkańców.


/pg/


Zobacz także Radiowe Wydarzenia

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA