Co ze starym kinem Pionier? Wizyta w Żarkach. Bolek i Lolek.

Kiedyś mieściła się tu sala taneczna, później kultowe kino, a teraz budynek przy ulicy Powstańców w Chorzowie od lat stoi pusty i niszczeje. Władze miasta chcą to zmienić. Budynek zasłonił wielki baner, który ma przywołać wspomnienia i zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w społecznych konsultacjach.


Propozycje, tego, co może się znaleźć w starym kinie "Pionier" można przesyłać na adres kinopionier@chorzow.eu lub zgłaszać osobiście w Urzędzie Miasta.

Bielskie Studio Filmów Rysunkowych po dość długich zabiegach podpisało umowę z YouTube na utworzenie kanału do emisji własnych produkcji bajkowych, a przy okazji do usuwania z serwisu nielegalnych kopii. Tymczasem zasady YT obróciły się przeciwko samej wytwórni, którą jedna ze spadkobierczyń, córka Władysława Nehrebeckiego, twórcy postaci Bolka i Lolka oskarżyła o łamanie jej praw. Więc Bolki z Lolkami zniknęły z serwisu. Na jak długo i w czym tkwi problem – próbował się dowiedzieć Jarosław Krajewski.


Teraz przeniesiemy się do Żarek- gminy która w ostatnich latach mocno rozwinęła się pod względem turystycznym. Proponowane usługi stały się pewnym turystycznym produktem. Dzięki temu gmina ta stała się w Polsce przykładem dobrej współpracy z przedsiębiorcami. Zainteresowanie innych gmin takimi działaniami jest bardzo duże i przyjeżdżają one do Żarek na wizyty studyjne.... Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl