Radio Katowice
Radio Katowice / Wiadomości regionalne
Wielka Gala Izby Rzemieślniczej. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy.
06.04.2019
21:14:00

fot. Piotr Grzesiak

Prezydent Andrzej Duda podziękował śląskim przedsiębiorcom, którzy – jak mówił – w swoich firmach tworzą ponad 30 tysięcy miejsc pracy, przyczyniając się w ten sposób do budowania silnego i stabilnego państwa. W Zabrzu prezydent wziął udział w XXVI Wielkiej Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. 

Andrzej Duda zwrócił uwagę na rozwój szkolnictwa zawodowego na Śląsku.

Prezydent dodał, że ma nadzieję, iż Polska będzie coraz silniejszym państwem, a nasz biznes będzie coraz bardziej konkurencyjny. Zachęcał przedsiębiorców do – jak ujął – "dyplomacji gospodarczej" i "realizowania ekspansji zagranicznej".  

Prezydent przypomniał, że obecny rok jest obchodzony jako Rok Powstań Śląskich.

 — Chcę tu dziś przed Państwem pokłonić się i podziękować w imieniu Rzeczypospolitej za tamten wielki czyn trzech powstań śląskich – pierwszego z 1919 r., tego drugiego z 1920, i wreszcie tego trzeciego z 1921 r., które ostatecznie doprowadziło do tego, że Górny Śląsk w swojej wielkiej części w 1922 r. stał się częścią odrodzonej Rzeczypospolitej — powiedział Andrzej Duda.


Jak co roku, w czasie Wielkiej Gali nagradzany jest najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim, którym został Ryszard Genge z Zabrza. Jak podkreśla dyrektor Izby Beata Białowąs - laureat należy do tego grona rzemieślników, którzy przekazują swoją wiedzę młodzieży.
Nagradzany jest najlepszy Rzemieślnik Roku w województwie śląskim - jest to bardzo prestiżowy tytuł, każdego roku tylko jedna Osoba zostaje nim uhonorowana. Podczas XXVI Wielkiej Gali jedenaście firm zostało uhonorowanych tytułem "Firma z Jakością”, cztery otrzymały prestiżowy tytuł "Wiarygodnego Lidera Biznesu”, dwie organizacje otrzymały również statuetkę "Firma z Jakością – Nagroda Specjalna”. Po raz pierwszy została przyznana nagroda specjalna "Honorowa Złota Statuetka Firma z Jakością”.

Jak dodaje dyrektor Białowąs – Katowicka Izba to nie tylko kilka tysięcy firm, ale także rozwinięte kształcenie zawodowe.
Jak co roku, nagrodzeni zostaną też przyjaciele rzemiosła. Specjalne wyróżnienie otrzymało Polskie Radio Katowice.  


"Rzemieślniczy mikrofon" to specjalne wyróżnienie przyznane naszej redakcji za wspieranie działalności izby oraz poruszanie tematyki związanej z małą i średnią przedsiębiorczością.


Nagrodę w imieniu Radia odebrał prezes rozgłośni, Piotr Ornowski. Jak mówił, to szczególne wyróżnienie przyznawane przez bardzo ważną grupę społeczną.


Także prezydent Duda został uhonorowany podczas wydarzenia. Otrzymał on Honorową I Złotą Statuetkę w kategorii Firma z Jakością. Odbierając wyróżnienie nie krył swojego zaskoczenia. 
Patronem medialny wydarzenia było Polskie Radio Katowice.  Autorzy: Józef Wycisk, Łukasz Kałuża, Marcin Rudzki /ml/mm/pg/


Zobacz także Podobne artykuły

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA