Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Otwarcie dworca w Wiśle. Sprzątamy po pupilach. Matury.
25.04.2019
16:07:00

fot. A. Ochodek

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił zawieszenie strajku. Przewodniczący związku Sławomir Broniarz decyzję tę argumentował troską o uczniów klas maturalnych. Maturzyści mogą być zatem spokojni - zostaną sklasyfikowani i w terminie przystąpią do matur. Jednak jeszcze w południe atmosfera była nerwowa - uczniowie wciąż nie mieli pewności czy oceny zostaną wystawione na czas.


Powstał 90 lat temu i robił wrażenie. Przez ostatnie lata był już tylko niechlubną wizytówką Wisły. Dworzec kolejowy,po wielu latach negocjacji,odkupiony od PKP został gruntownie wyremontowany a dosłownie przed chwilą oficjalnie oddany do użytku mieszkańcom i turystom. Przecięcie wstęgi obserwował nasz reporter,jednak na początek posłuchajmy jak tu było przed ponad rokiem.


Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie przypomina mieszkańcom o obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Przestrzega także przed dokarmianiem gołębi, co może prowadzić do niszczenia elewacji budynków, a nawet sąsiedzkich sprzeczek. W mieście pojawiły się specjalne znaki - przypominające te drogowe, na których widnieje prośba o zachowanie czystości. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA