Wydarzenia ekologiczne w regionie

Wydarzenia ekologiczne w regionie. Opowiemy o drzewie klimatycznym, o zwierzętach zagrożonych przez powodzie, zajrzymy do kalendarza eko i sprawdzimy, co się dzieje w naszej okolicy. Sprawdzimy co mają wspólnego pszczoły z czytaniem, będzie też gość z Rudy Śląskiej i oczywiście felieton ekonastolatki, która marzy o wakacjach.

Na początek zapraszaliśmy Was do Katowic, do dzielnicy Bogucice. Tam w miejscu zwanym POdzielnikiem można podzielić się wszystkim. Trafiają tu najczęściej ubrania, ale są też książki, zabawki czy sprzęt AGD.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach