Rozmowa dnia z trenerem Waldemarem Fornalikiem

fot. Piotr Grzesiak

Trener piłkarzy Piasta Gliwice Waldemar Fornalik wraz ze swoją drużyną zdobył dla Gliwic i Piasta pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej.

Fornalik już kiedyś, w 1989 roku, czyli 30 lat temu, zdobył taki mistrzowski laur, ale wtedy w roli piłkarza, zawodnika chorzowskiego Ruchu. Tytuł Ruchu sprzed 30 lat był ostatnim mistrzowskim tytułem zdobytym przez piłkarską drużynę z naszego regionu. Od 19 maja mistrzowski tytuł należy do Piasta Gliwice. Fornalik był też, w latach 2012-2013, selekcjonerem reprezentacji Polski, po tym jak jego poprzednik, Franciszek Smuda, nie osiągnął sukcesów na Euro 2012. Teraz Fornalika i jego drużynę czeka eliminacyjna ścieżka w rozgrywkach Champions Leaque. Pierwsze mecze w Lidze Mistrzów Piast rozegra 9 lub 10 lipca i 16 lub 17 lipca. O tym, z kim zagrają wtedy piłkarze Piasta, dowiemy się w dniu losowania, czyli 18 czerwca.

Z trenerem Waldemarem Fornalikiem rozmawia Jerzy Góra.Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.