37 Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy.

fot. I. Czerczer

Z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego na Jasnej Górze odbyły się uroczystości 37 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy. 

Premier pozdrawiając pielgrzymów podkreślił, że ludzie pracy, wszyscy ludzie Solidarności już od wielu lat niosą nadzieję i wolność. Premier dodał, że wspólnie - rządzący i ludzie pracy mają ten wielki , chrześcijański obowiązek łączyć ze sobą różne wymiary naszego życia.


Polska jest powołana wielkością naszej historii i ambicji do tego by inspirować świat do odważnych rozwiązań - dodał premier Mateusz Morawiecki. 


Piotr Duda przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podkreślił w wystąpieniu do zgromadzonych przed jasnogórskim szczytem pielgrzymów, jak ważna jest dla pracowników zmiana ustawy o minimalnym wynagrodzeniu i decyzja Rządu o podniesieniu w przyszłym roku płacy minimalnej do 2600 zł. To jest wielki skok do przodu. To jest to, o co nam chodziło już w 2010 r - dodał Piotr Duda.


W uroczystościach udział wziął Premier Mateusz Morawiecki oraz parlamentarzyści, samorządowcy, a także rodzina bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. przewodniczył arcybiskup Józef Kupny, a homilię wygłosił abp Adam Szal.

Pielgrzymki ludzi pracy na Jasną Górę zapoczątkował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Pierwsza odbyła się we wrześniu 1983 dla robotników Huty Warszawa. Rok później do Częstochowy pielgrzymowali już pracownicy z całej Polski. Organizowane są tradycyjnie we wrześniu.

Autor: I. Czerczer