Najnowocześniejsza wieża kontroli lotów w Polsce otwarta

fot. Joanna Opas/Radio Katowice

Ma 46 metrów wysokości i jest to najwyższy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce – nową wieżę kontroli lotów na lotnisku w Pyrzowicach oddano do użytku. 

Jak mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, to inwestycja, która przełoży się na bezpieczeństwo ruchu lotniczego...


 

— To także dowód mądrego zarządzania portem — dodał Andrzej Adamczyk.

Z kolei Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP podkreślił, że uruchomienie wieży zbiega się z Dniem Kontrolera Ruchu Lotniczego.


Jak mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza portem, inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.


Z kolei jak dodaje Janusz Janiszewski, pełniący obowiązki prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, takie inwestycje wymusza rozwój ruchu lotniczego.


Kryształy wieży – nagrody Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wręczono w Pyrzowicach.

Jak mówi Janusz Janiszewski, p.o. prezesa PAŻP-u, to okazja do uhonorowania zasłużonych dla branży


Nagrody wręczono w trakcie uroczystości związanych z uruchomieniem nowej wieży kontroli lotniska w Pyrzowicach.

Budowa nowej wieży była konieczna. Wszystko z powodu rozbudowy lotniska i przesunięcia całej infrastruktury portu na wschód. Dzięki temu kontrolerzy będą mieli lepszy wgląd w pole manewrowe lotniska. Inauguracja procesu uruchomienia nowej wieży przypadła w Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego. 


Autor: Joanna Opas /pg/


Wiadomości regionalne