Temat do dyskusji. Debata Poselska.

fot. Małgorzata Lachendro/Radio Katowice

W popołudniowym programie Radia Katowice, audycja Temat do Dyskusji, a właściwie Debata Poselska.

Wybory za nami, znamy zwycięzców w poszczególnych okręgach wyborczych, między innymi w okręgu numer 31, który obejmuje swoim zasięgiem powiaty bieruńsko lędziński, a także Katowice, Chorzów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy. Co łączy te powiaty, jakie są ich największe problemy? Co posłowie z tych miast zamierzają osiągnąć w tej kadencji Sejmu?  Razem z nami są dzisiaj przedstawiciele poszczególnych komitetów wyborczych, które wygrały w tym okręgu, czyli Minister Michał Wójcik – Prawo i Sprawiedliwość, Poseł Michał Gramatyka – Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska oraz Poseł Dobromir Sośnierz – Konfederacja Wolność i Niepodległość.


W popołudniowej części programu na naszej bielskiej częstotliwości, 103.0 FM, podejmowaliśmy również tematy polityczne.

Na Podbeskidziu ostanie wybory do parlamentu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, jednak w wielu samorządach PiS większości nie ma. Jak zatem układać współpracę na poziomie regionu, jak realizować ważne cele i dotrzymać wyborczych obietnic mając często silną opozycję? Czy da się konstruktywnie tworzyć lokalne porozumienia dla realizacji konkretnych celów?

Z naszymi gośćmi, wiceministrem Stanisławem Szwedem oraz Mirosławem Suchoniem, posłem RP, rozmawia Jarosław Krajewski.


Na częstochowskiej częstotliwości 98.4 FM rozmawialiśmy z byłą wiceminister finansów, Izabelą Leszczyną (PO), wiceministrem Szymonem Giżyńskim (PiS) oraz Zdzisławem Wolskim (SLD). Rozmawia Zdzisław Makles. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.