Nieplanowane

fot. Dariusz Schmidt/Radio Katowice

Rozmawiamy o głośnym amerykańskim filmie dotykającym problemu aborcji. Film Nieplanowane niedawno wszedł na ekrany 170 kin w całej Polsce. O tym, dlaczego warto wybrać się na niego do kina i jakie refleksje dla osób wierzących płyną po obejrzeniu filmu ks. Jacek Plech rozmawia z gośćmi: Elżbietą Weber, Agnieszką i Bartoszem Kajdanami oraz Justyną i Tomaszem Kafkami.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl