Wigilia dla samotnych. Zawody policyjne. Alternatywna lekcja WF. Brzozowski u dzieci.

12 dni zostało do Wigilii i pewnie większość z Państwa dopiero zaczyna się zastanawiać nad przygotowaniami. Ale jeśli wigilię organizuje się dla grubo ponad 3 tysięcy osób to z przygotowaniami trzeba ruszyć znacznie wcześniej. Tak też jest z Metropolitalną Wigilią dla samotnych, którą organizuje Fundacja Wolne Miejsce. Dziś fundacja i włodarze miast zaangażowanych w to święto zdali raport ze stanu przygotowań i podzielili się swoimi wrażeniami.


 

"Alternatywną lekcję wf" zaproponowała bielskim dzieciakom polska olimpijka, lekkoatletka Monika Pyrek. Zamiast klasycznych skoków i pompek - wyciskanie potu z użyciem wirtualnych przestrzeni i zaawansowanych urządzeń. Na owe zajęcia, w celach dokonania podglądu i nagrania, udał się Jarosław Krajewski. Jak ktoś preferuje wf po staremu z kozłem i drabinkami to na takiej nowoczesnej hali pewnie by się nudził. Jak mój redakcyjny kolega, który po powrocie do redakcji stwierdził, że od samego patrzenia na te zabawki się spocił, a przy okazji od całokształtu... ogłuchł.


 

Do Śląskiej Policji rocznie próbuje wkroczyć ponad 2000 osób. Kandydaci muszą zmierzyć się z szeregiem egzaminów, w tym z testem psychologicznym. Mundurowi postanowili pokazać uczniom i studentom, z czym wiąże się praca funkcjonariusza. W Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zorganizowali zawody oraz prezentację broni. Jak przejść rekrutację, która według powszechnych opinii nie należy do łatwych i dołączyć do służb? Tego próbowała dowiedzieć się Klaudia Matuszna.


 

Wokalista i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski spotkał się dziś z dziećmi Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza. Wizytę zorganizowano w ramach cyklu spotkań z artystami i ludźmi kultury. Głównym tematem rozmów z dziećmi były święta bożego narodzenia, a przedszkolaki przygotowały dla swojego gościa serię ważnych dla siebie pytań. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. 


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl