Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

Dla około 3,5 tysiąca osób przygotowano Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, która odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

To największa tego typu inicjatywa w regionie, w tym roku włączyło się w nią aż 18 gmin. Jak mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, który organizuje wydarzenie, można liczyć na domową, rodzinną atmosferę.


Z kolei jak dodaje Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic, który także włączył się w organizację wigilii, każdy kto czuje się samotny znajdzie tam swoje miejsce.


Początek o godzinie 16:00. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapewnia bezpłatny transport zarówno na Wigilię, jak i powrót po Wigilii. Jak zaznacza Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, będzie można dojechać praktycznie z każdego miejsca w regionie. Jedna z linii pojedzie od Tarnowskich Gór, przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów aż do MCK-u. Ponadto linia z Dąbrowy Górniczej pojedzie przez Wojkowice, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie. Z kolei autobus z Sosnowca pojedzie przez Mysłowice. Są też kursy z Tychów, a także z Gliwic, przez Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów aż do Katowic. 

Po wydarzeniu autobusy pojadą w drogę powrotną i odwiozą gości do domu. 

Autor: Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne