Czas na Nas. Podsumowanie 2019.

Nowy rok, nowi my! Ekipa "Czasu na nas" powraca po świąteczno-noworocznej przerwie w zupełnie nowej odsłonie.

Oprócz duetu charyzmatycznych prowadzących, gości i materiałów reporterskich, w każdej audycji wysłuchamy także dwóch nowych części: "Przeglądu wydarzeń - Na Czasie" i "Polecenia". 

W każdą środę nasi najmłodsi redaktorzy będą prezentować wydarzenia, miejsca i informacje ważne dla młodzieży. Sprawdzimy gdzie warto bywać, na co można się wybrać, co odwiedzić i co ciekawego pojawiło się w Internecie. Polecimy dobry film, serial, koncert, album muzyczny, czy wystawę, która w jakiś sposób przypadła nam do gustu. 

Na pierwszy ogień poszedł znany już duet prowadzących, Marcel i Bruno, którzy młodzieżowym okiem podsumowali miniony rok 2019. Mówiliśmy o muzycznym starciu Taco Hemingway'a z Dawidem Podsiadło, jubileuszowym Męskim Graniu, spektakularnym powrocie Rammsteina z nowym albumem i Philu Collinsie w Warszawie. Nie zabrakło także gościa prosto z Madrytu, nazywanej polską Gretą Thunberg, Zuzanny Borowskiej i noworocznej sondy z mieszkańcami. Zapraszamy do słuchania.


Przegląd wydarzeń - Na Czasie

W dzisiejszym przeglądzie o najsmaczniejszej premierze muzycznej tego roku, góralskim koncercie kolęd, harcerskich jasełkach i szansie karierę musicalową. Zapraszają Mateusz i Wiktor.Polecenie

Przy mikrofonie Gennaro Turco. Zapraszam Was do świata magii kina. Rok 2019 za nami. I wiecie co? Trochę szkoda. Był to fantastyczny rok. W 2019 powstał pierwszy na świecie automatyczny ekspres do jogurtów. No i powstało też kilka fantastycznych dzieł filmowych. Moją uwagę zwrócił szczególnie jeden "The king". Film o tytułowym królu Henryku V, który objął  tron w wieku 16 lat. Fabuła opowiada o jego dojrzewaniu do roli króla i próbie naprawienia błędów swojego ojca. Jest to film platformy streamingowej Netflix. Film, który jeździ na festiwale i wygrywa. Kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia. A jednak da się. Reżyser David Michod zachwyca nas, zachwyca realizmem XV-wiecznej Anglii i trzyma w napięciu. Zdjęcia Adama Arkapawa przedstawiają estetyczną brzydotę tamtych lat. Film jest dla każdego, scenariusz jest przepełniony prawdami życiowymi, które trafiają do każdego bez względu na wiek i doświadczenie, bo jeśli Henryk dał siebie radę to my też damy.


PLAYLISTA

1. Billie Elish - Everything I Wanted,
2. Taco Hemingway feat. Dawid Podsiadło - W Piątki Leżę W Wannie,
3. Rammstein - Radio,
4. Phil Colins - Can't Stop Loving You,
5. Męskie Granie Orkiestra - Sobie I Wam
6. Męskie Grane Orkiestra - Kocham Wolność,
7. Mrozu - Aura,
8. Lil Nas X - Old Town Road,
9. Dawid Podsiadło - Trofea,
10. Talos - To Each His Own


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.