Pożary w Australii

fot. Darrian Traynor / Getty Images

Tegoroczne pożary w Austarlii są największe w historii. Zginęło 25 osób, spłonęło 2 tys. domów. Mówi się, że zginęło ponad milion zwierząt! Dlatego dzisiejszy program zaczniemy od relacji z Australii. Ale opowiemy też o idei Narodowego Centrum Badań nad Zmianami Klimatu, które ma powstać na Śląsku. Będzie również o zagrożeniu jakie niesie wylewanie lekarstw, antybiotyków do ścieków. Zajrzymy też w Beskidy, gdzie znowu pojawił się temat wilków. 


Zapraszamy w każdy czwartek o 19.15.


Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko