Dziadkowie. Karta Polaka. Ferie w Straży Miejskiej

W Istebnej odbył się finał regionalnego konkursu kulinarnego "Warzymy z matkóm i tacikym" czyli z babcią i dziadkiem. Wspomagały ich wnuki a kibicował nasz reporter-też dziadek.


Co potwierdza tacik Andrzej Ochodek.

 W Częstochowie Straż Miejska zaprasza dzieci i młodzież do zwiedzania swojej komendy. W ten sposób mundurowi zapoznają odwiedzających ze swoją pracą i prowadzą zajęcia profilaktyczne. Jedną z głównych atrakcji zwiedzania komendy Straży Miejskiej w Częstochowie jest możliwość wejścia do centrum monitoringu miejskiego, gdzie na co dzień mogą przebywać jedynie pracownicy. Na zwiedzanie z jedną z grup wybrał się Krzysztof Słabikowski.


Polacy żyjący w Republice Czeskiej odebrali wczoraj w konsulacie generalnym RP w Ostrawie Kartę Polaka. Przekazanie pierwszych 13 takich dokumentów było możliwe dzięki nowelizacji ustawy z lipca zeszłego roku. Wcześniej ustawa o Karcie Polaka przyjęta przez Polskę już w 2007 roku obejmowała jedynie obywateli państw byłego Związku Radzieckiego. – To historyczny moment! – mówiła konsul generalna Izabella Wołłejko-Chwastowicz.


Karta Polaka daje jej posiadaczom m.in. prawo do odbywania w Polsce studiów, ulgi przy przejazdach kolejowych czy do bezpłatnych wstępów do wybranych muzeów w naszym kraju. W konsulacie generalnym RP z mikrofonem Radia Katowice gościł Szymon Brandys.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice