Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Strajk. Pingwiny. Terapia.
17.02.2020
16:30:00

W kopalniach Polskiej Grupy Górniczej odbył się 2-godzinny strajk ostrzegawczy. Związkowcy od listopada protestują, domagając się wyższych zarobków, rozwiązania problemu importu oraz rosnących zwałów węgla. Po zakończeniu strajku część związkowców z PGG rozsypała węgiel przed biurem poselskim premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach. Wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda zapowiedział już spotkanie ze związkowcami. Z górnikami oraz wiceministrem rozmawiała reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch. Ich naturalnym środowiskiem są morskie wybrzeża w rejonie oddziaływania zimnego prądu morskiego, zwanego prądem Humboldta, któremu zawdzięczają swoją nazwę. Mowa o pingwinach Humboldta, nowych mieszkańcach śląskiego zoo. Ptaki wracają do chorzowskiego ogrodu po 43 latach nieobecności i choć jeszcze nie są udostępnione zwiedzającym, już stały się ulubieńcami wśród pracowników. Czy już zdążyły się zaklimatyzować, podczas uroczystego otwarcia nowego pawilonu sprawdzała nasza reporterka Katarzyna Herbuś.Wielka radość zapanowała w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Najnowocześniejsza obecnie forma immunoterapii, polegająca na wykorzystaniu własnych zmodyfikowanych genetycznie komórek odpornościowych pacjenta, pozwoliła uratować chorą na chłoniaka pacjentkę. Na stuprocentowe potwierdzenie powodzenia leczenia trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale wszyscy są dobrej myśli. O pracy gliwickich onkologów, radości z drugiej szansy na życie i cudownych komórkach opowiadają: dyrektor Instytutu prof. Krzysztof Składowski, pacjentka Jadwiga Szotek i nadzorujący terapię prof. Sebastian Giebel. Zwierzeń wysłuchała Anna Sojka.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA