Katosznity

fot. ks. Wojciech Iwanecki

Jedna "sznitka" to dużo i mało. Jeżeli jest podarowana z miłością człowiekowi, który nie zawsze jest dobrze przyjmowany, to ma wielkie znaczenie. Wolontariusze zebrani wokół Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach co tydzień w środę spotykają z ubogimi. Oprócz tytułowej "sznity", dają napotkanym ludziom samych siebie, swój czas, zaangażowanie, dobre słowo czy po prostu uśmiech.

W dzisiejszej audycji Dorota i Piotr, udzielający się w "Katosznitach", opowiadają o wolontariacie ulicznym i pracy z bezdomnymi.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl