Najnowsze dane o koronawirusie z regionu. 23 nowe przypadki w województwie.

136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych odnotowało Ministerstwo Zdrowia w całym kraju w swoim porannym raporcie.

23 przypadki dotyczą osób z naszego województwa.

Większość pacjentów leczona jest w izolacji domowej, ponieważ stan zdrowia na to pozwala. To pacjenci z Gliwic, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Częstochowy, Bytomia, Zabrza, a także powiatów gliwickiego, raciborskiego i tarnogórskiego. Z kolei do szpitala zakaźnego trafił mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, u którego również wykryto groźnego wirusa.

Wzrosła niestety liczba śmiertelnych ofiar epidemii. Zmarła 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach i 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu. Pacjentki miały choroby współistniejące.

Są również kolejne osoby wyleczone. To 67-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego, a także 37-letnia  mieszkanka Sosnowca. Kobiety leczone były w domu. Wdrożona kuracja przyniosła efekt także w przypadku  hospitalizowanego w szpitalu zakaźnym w Tychach 71-letniego mieszkańca Gliwic. W naszym województwie już 24 osoby wygrały walkę z groźnym wirusem.


Autor: Joanna Opas /pg/