Rusza Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach rozpoczyna się festiwal poświęcony artystom "naiwnego spojrzenia", czyli VII Art Naif Festiwal.

Tradycyjnie otworzy go wystawa, na której swoje prace zaprezentuje ponad 250 twórców z 34 krajów świata, m.in. z Haiti, Australii, Stanów Zjednoczonych, Burkina Faso, kilkunastu krajów europejskich i Polski. Zobaczyć będzie można ponad 1500 prac, niektóre można także kupić.

— Przyjechały one praktycznie z całego świata — mówi dyrektor festiwalu, Monika Paca.


— Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest kultura bałkańska. I w takich klimatach odbędzie się także otwarcie imprezy w Galerii Szyb Wilson — dodaje Paca.


Większość reprezentujących ten region prac stworzona została nie na płótnie, lecz na szkle. Oprócz malarstwa na wystawie można zobaczyć rzeźbę i ceramikę. Festiwalowi, który potrwa do 14 sierpnia towarzyszyć będą pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz ArtJarmark na Nikiszowcu. Dzisiejszy wernisaż w Galerii Szyb Wilson rozpocznie się o godzinie 18:15 a na godzinę 18:45 zaplanowano koncert zespołu Propabanda. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.artnaiffestiwal.pl.

Autorzy: Marlena Barasińska, Dorota Stabik


Wiadomości kulturalne