Awantura o drogę. Śmieci na cmentarzu. Otwarte siłownie. #GaszynChallenge.

Wczoraj, mieszkańcy Sławkowa- przez godzinę blokowali przejazd ulicą Hrubieszowską, jaka prowadzi do tamtejszego Euro-terminala. Był to pierwszy-jak zapowiadają Sławkowiacy - tego typu i w tym miejscu protest ostrzegawczy. 


Setki kilogramów odpadów, w tym toksycznych podrzucił ktoś na cmentarz parafialny przy ulicy Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej. Ot, stały kontenery - to skorzystał. Problem w tym, że nie są to uschnięte chryzantemy czy szklane znicze poddające się recyklingowi. O sprawę śmierdzącego prezentu popytał nasz reporter.


14 marca zamknięte zostały wszystkie siłownie i kluby sportowe. Aż do ubiegłej soboty kulturyści, fani fitnessu i aktywności fizycznej nie mieli gdzie ćwiczyć. W końcu przez pewien czas obowiązywały ograniczenia w poruszaniu się, zamknięte były także siłownie na świeżym powietrzu. Czy po zniesieniu ograniczeń na kluby fitness rzuciły się tłumy? Czy może ciężary i bieżnie udało się zastąpić ćwiczeniami w domu. Na te pytania odpowiedzi szukał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Zadanie jest proste  - jeśli zostałeś nominowany musisz wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 złotych. Możesz też ich nie robić, ale wtedy wpłacasz przynajmniej dwa razy więcej. Właśnie tak wygląda #GaszynChallenge. Wyzwanie, które powstało po to, by wesprzeć chorego na SMA Wojtka. Jego konto szybko się zapełniło, ale akcja trwa, bo innych dzieci potrzebujących pomocy nie brakuje.