Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Zamknięta granica z Czechami. Bezpieczny wypoczynek. Przedsiębiorczość w czasach pandemii.
29.06.2020
14:29:00

Dziś nad ranem, na granicznym Moście Przyjaźni w Cieszynie kilkudziesięciu mieszkańców województwa śląskiego czekało na otwarcie granicy z Czechami. Pojawiły się bowiem informacje o takiej możliwości ale przed południem, strona czeska przekazała tylko szczegółowe wytyczne w sprawie zniesienia obostrzeń przy przekraczaniu granicy polsko- czeskiej na terenie województwa śląskiego, dotyczące pracowników transgranicznych. Na granicę do Cieszyna wybrał się nasz pracownik z pogranicza.


W wakacje wielu z nas szuka rożnych form spędzania czasu - często nad wodą. W tym roku w Częstochowie jedynym strzeżonym kąpieliskiem jest to zlokalizowane w Parku Lisiniec. Choć o bezpieczeństwo zażywających kąpieli dbają ratownicy, to należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które uchronią nas przed utratą zdrowia lub nawet życia. Szczegóły w nagraniu Martyny Słabikowskiej.


Czy rzeczywistość po pandemii będzie taka sama jak przed? Często słyszymy opinie, że chcemy, aby wszystko wróciło do stanu jaki znamy sprzed epidemii, jednak wiele rzeczy już się wydarzyło i rzeczywistość uległa zmianie. Dotyczy to na przykład przedsiębiorczości. Przy okazji warto także zadać pytanie, na ile skoordynowane działania rządu i samorządu na szczeblu wojewódzkim i miejskim pomogła przedsiębiorcom. O tym właśnie rozmawiamy dziś z profesorem Janem Klimkiem - prezesem Izby rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

A zaczynamy od Tarcz Antykryzysowych i działań dla gospodarki podejmowanych przez Marszałka Województwa.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA