Politechnika Śląska na 15. miejscu wśród uczelni akademickich

Na 15. miejscu w rankingu uczelni akademickich miesięcznika Perspektywy znalazła się Politechnika Śląska. To najwyżej notowana uczelnia z regionu uwzględniona w tym prestiżowym zestawieniu.

Uniwersytet Śląski znalazł się dopiero na 31. miejscu, a Śląski Uniwersytet Medyczny na 37. pozycji. Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej i Politechnika Częstochowska znalazły się na 42. miejscu, a Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na 47.

Docenione zostały także uczelnie niepubliczne z województwa śląskiego. Najlepsza okazała się Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, która uplasowała się na 6. miejscu, z kolei na 12, pozycji znalazła się Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, a miejsce niżej Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Z kolei na 19. miejscu uwzględniona została Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, a na 23. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. Stawkę na 33. miejscu zamyka Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Z kolei w ranking Publicznych Uczelni Zawodowych znalazła się tylko jedna szkoła z województwa śląskiego - to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, która zajęła 31. miejsce.