Prezydent Gdańska poinformowała o zmianie decyzji

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że zmieniła decyzję współpracowników w sprawie wystawy IPN o "Solidarności" z okazji czterdziestolecia powstania związku.

Wcześniej miasto nie zgodziło się na postawienie ekspozycji na placu Solidarności, w pobliżu Pomnika Poległych Stoczniowców i historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.

"Przyjmuję argumenty w sprawie wystawy IPN na placu Solidarności i zmieniam decyzję współpracowników. Lokalizacja powinna zostać uzgodniona w porozumieniu i poszanowaniu przestrzeni wokół Pomnika Poległych Stoczniowców 1970, świętego miejsca dla każdego gdańszczanina i Polaka" - napisała Aleksandra Dulkiewicz na Twitterze.

Przygotowana przez IPN wystawa "TU rodziła się Solidarność" przedstawia genezę i historię związku, przypomina jego postulaty i opowiada o roli, którą "Solidarność" odegrała w historii Polski i świata. Ekspozycja składa się z części ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej, a jej elementy będą prezentowane w kilkudziesięciu miejscach w kraju. 28 sierpnia w Warszawie zaplanowano wernisaż wystawy.


/pg/