Nowe zakażenia koronawirusem. Liczba przypadków wciąż rośnie.

Potwierdzono 809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju, podało w najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. 

To znów rekordowa ilość nowych przypadków. Najwięcej, bo aż 259 nowych zakażeń odnotowano w województwie śląskim. 144 przypadki z kolei w sąsiednim województwie małopolskim, a 104 w mazowieckim. W pozostałych rejonach kraju to od kilku do kilkudziesięciu nowych zachorowań. 

Zmarło także 13 zakażonych osób. W województwie śląskim to 2 ofiary: 80-letni mężczyzna zmarł w Tychach, a 77-letni pacjent w Gliwicach. 

W związku z wykryciem wśród podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Ludziom Starszym AID w Kozach przypadków koronawirusa, kierownictwo przy pomocy władz gminnych zmuszone było ewakuować wszystkich pacjentów, poinformował wójt gminy Kozy Jacek Kaliński.


Pierwsze dwie osoby zaczęły się skarżyć na podniesioną temperaturę w poniedziałek, gdy o pomoc zwrócili się kolejni pacjenci przeprowadzono testy, które potwierdziły obecność wirusa u kilku podopiecznych. Stowarzyszenie ma obecnie w swojej pieczy 27 osób. Zarażeni wirusem przechodzą chorobę bez większych kłopotów. 

Autorzy: Jarosław Krajewski Joanna Opas /rs/