Huttunen wygrał Rajd Śląska. Grzyb tuż za Finem.

fot.Piotr Muszalski

Jari Huttunen i Mikko Lukka zwycięzcami Rajdu Śląska, drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na drugim miejscu polska załoga Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz.

Grzyb i Poradzisz prowadzili w klasyfikacji generalnej do połowy rajdu, ale Finowie wygrali 3 ostatnie odcinki specjalne i nie dali szans reszcie stawki. Już na przedostatnim odcinku Huttunen miał 6 sekund przewagi nad drugim miejscem. Dwukrotny mistrz Polski liczył na to, że odrobi straty czasowe, ale Fin, który był głównym faworytem do wygrania rajdu, utrzymał prowadzenie. Na siódmym oesie potwierdził dominację. Ostatecznie przewaga fińskiej pary nad drugim w klasyfikacji duetem Grzyb/Poradzisz wyniosła 7,3 sekundy.

Wspaniały dzień tak na prawdę, bo podobnie zresztą jak Jari Huttunen byliśmy debiutantami na tej imprezie, nigdy nie miałem przyjemności brać udziału w Rajdzie Śląska, nie znałem tych tras, nie znałem ich charakterystyki więc miejsce na podium brałbym w ciemno, a szczególnie walkę do ostatniego odcinka specjalnego o zwycięstwo no to już na pewno. Do połowy dnia udawało nam się jeszcze być na fotelu lidera, niestety nasz przeciwnik na drugiej pętli odrobił, szybciej pojechał, te różnice były minimalne, no i to pozwoliło mu wygrać - mówił na mecie rajdu Grzegorz Grzyb.


W ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartowało aż 70 załóg. Rywalizacja toczyła się na siedmiu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 100. km. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/