Udana inauguracja sezonu BKS Stal Bielsko - Biała
18.09.2020
22:16:00

Siatkarki BKS Stal Bielsko - Biała udanie rozpoczęły sezon Tauron Ligi ogrywając na wyjeździe faworyzowany ŁKS Commercecon Łódź i to bez straty seta.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Od stanu 5:5 bielszczanki zdobyły cztery punkty, jednak gospodynie potrafiły się otrząsnąć i doprowadziły do remisu 10:10. Łodzianki skutecznie atakowały i nawet przez chwilę prowadziły 12:11, ale wtedy to przyjezdne zaliczyły serial punktowy i prowadziły 15:11. Wraz z upływem seta przewaga bielskich siatkarek rosła i ostatecznie podopieczne Bartłomieja Piekarczyka wygrały pierwsze starcie różnicą siedmiu punktów.

Drugi set był najdłuższym z partii tego spotkania. Bielszczanki seryjnie zdobywały punkty i w tej odsłonie prowadziły nawet 16:11, ale łodzianki zaczęły wykorzystywać błędy zespołu gości i nagle z przewagi BKS zrobił się remis po 22. Mimo dwóch kolejnych udanych akcji bielszczanek, dwóch piłek setowych, łodzianki potrafiły doprowadzić do stanu 24:24. Gra na przewagi lepiej wyszła zespołowi ze Śląska i siatkarki BKS miały nad ŁKS przewagę dwóch wygranych setów.

Trzeci set lepiej rozpoczęły podopieczne Giuseppe Cuccariniego, które prowadziły nawet dwoma punktami. Ale tu znów do głosu doszły bielskie siatkarki i i ich kolejna seria punktowa. Kiedy na tablicy wyników zrobiło się 20:15, łodzianki po raz kolejny podjęły walkę, ale dobrze dysponowany zespół trenera Piekarczyka nie oddał już prowadzenia, ostatecznie wygrywając tę partię i cały mecz.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 28:30, 20:25)

MVP: Magdalena Janiuk (BKS Stal)

ŁKS Commercecon: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Strasz (libero) oraz Saad (libero).

BKS Stal: Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Szczygłowska (libero), Kazała.