Zagłębie Sosnowiec przegrało po rzutach karnych z Podhalem
18.09.2020
22:39:00

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec, w wyjazdowym spotkaniu, dopiero po serii rzutów karnych ulegli Podhalu Nowy Targ.

Hokeiści z Sosnowca do Nowego Targu jechali pełni nadziei na dobry wynik. W ostatnim spotkaniu dopiero po dogrywce przegrali u siebie z GKS Katowice. W meczu z Podhalem też podjęli walkę, tanio skóry nie sprzedając. Pierwsza tercja nie była wielkim spektaklem, ale to właśnie w tej części podopieczni Grzegorza Klicha wyszli na prowadzenie. Rusłan Barszyrow znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Odrobnym, zdołał jeszcze przełożyć krążek i skierował go pod poprzeczkę.

Druga tercja należała już do gospodarzy, którym jednak brakowało skuteczności. Hokeiści Podhala raz za razem atakowali bramkę przyjezdnych, ale albo dobrze bronił Czernik, albo to gospodarze pudłowali.

Receptę na golkipera gości znaleźli dopiero w trzeciej odsłonie meczu. Wtedy to Bartłomiej  Neupauer na raty z bliska pokonał Czernika. Hokeiści Zagłębia mieli kilka sytuacji, ale nikt z nich nie potrafił pokonać Przemysława Odrobnego. Po 60. minutach nastąpiła dogrywka, w której swoich szans nie potrafili wykorzystać goście. Podhale też mogło zmienić wynik w dodatkowym czasie, ale hokeiści z Nowego Targu nie umieli wykorzystać gry w przewadze. Wygrali jednak serię rzutów karnych co oznacza, że sosnowiczanie nadal są bez zwycięstwa w PHL.

Tauron KH Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:1 k. (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 Rusłan Baszyrow - Jewgienij Nikiforow, Adam Domogała (13:56)
1:1 Bartłomiej Neupauer - Robert Mrugała, Alan Łyszczarczyk (51:39)
2:1 Bartłomiej Neupauer (65:00, decydujący rzut karny)

Karne: Baszirow (-), Neupauer (+), A. Domogała (-), Vchovec (-), Nikiforow (-), Tomasik (-), Nahunko (-), Ankudinov (-), Naróg (+), Gajor (-), Łyszczarczyk (-), Nahunko (-), Grancevs (-), Baszirow (-), Neupauer (+), Nikiforow (-)

Podhale: Odrobny (Bizub n/g) - Birziņš, Chaloupka; Švec, Vachovec, Bepierszcz - Tomasik, Mrugała; Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk (2) - Sulka, Wsół; Guzik, Rancevs, Ankudinow - Bochnak, F. Kapica; Worwa (2), Gajor, Słowakiewicz.

Zagłębie: Czernik (Kotuła n/g) - Kaščak, Khoperia; Nikiforow, A. Domogała, Baszyrow (2) - Jākobsons, Syrojeżkin; Bernacki (2), Kozłowski (2), Nahunko - Naróg, M. Domogała; Smal, Blanik, Kulas  - Sikora, Salnikow; Citok (2), Dubinin, Stojek.