Festiwal bramek w Sosnowcu. Hokeiści Zagłębia pokonali Stoczniowca 8:5!
02.10.2020
22:15:00

Hokeiści sosnowieckiego Zagłębia prowadzili już 7:0 i 8:1, ale w trzeciej tercji do głosu doszli goście z Gdańska, którzy strzelili 5 bramek. Mimo to nie zdołali pokonać zawodników ze Stadionu Zimowego.

W Sosnowcu spotkały się zespoły, które jeszcze nie cieszyły się ze zwycięstwa w tym sezonie PHL. Lepiej to spotkanie zaczęło się dla gospodarzy, którzy za sprawą Jewgienija Nikiforowa wyszli na prowadzenie w 3. minucie meczu. W pierwszej tercji do siatki Stoczniowca trafił jeszcze Dominik Nahunko. Prawdziwe strzelanie miało miejsce w drugiej tercji, którą gospodarze wygrali 5:0. Jednak w trzeciej części spotkania goście obudzili się, napędzając strachu miejscowym. Ich pogoń ze stanu 8:1 na 8:5 była imponująca, ale ostatecznie 3 punkty zostały w Sosnowcu.

Zagłębie Sosnowiec - GKH Stoczniowiec Gdańsk 8:5 (2:0, 5:0, 1:5)
1:0 Jewgienij Nikiforow - Dominik Nahunko, Rusłan Baszyrow (03:20)
2:0 Dominik Nahunko - Michał Bernacki (12:11, 4/5)
3:0 Jewgienij Nikiforow - Rusłan Baszyrow (20:33)
4:0 Tomasz Kozłowski - Łukasz Rutkowski, Michał Naróg (23:40, 5/4)
5:0 Jewgienij Nikiforow - Andrej Dubinin, Igor Smal (24:45)
6:0 Dominik Nahunko - Rusłan Baszyrow, Jewgienij Nikiforow (35:35)
7:0 Michał Bernacki - Łukasz Rutkowski, Magnuss Jākobsons (37:16)
7:1 Krystian Mocarski - Mateusz Rompkowski, Josef Vítek (40:23, 5/4)
8:1 Kamil Sikora - Szymon Luszniak, Łukasz Rutkowski (44:55)
8:2 Michał Zając - Krystian Mocarski, Josef Vítek (45:43)
8:3 Josef Vítek - Krystian Mocarski (48:40)
8:4 Josef Vítek - Michał Zając (49:23)
8:5 Krystian Mocarski - Jakub Stasiewicz, Maciej Rybak (59:59)

Minuty karne: 8-14
Strzały: 51:32
Widzów: 450

Zagłębie: Czernik (20:00 Kotuła) - Kaščak, Khoperia; Nikiforow, Nahunko, Baszyrow - Jākobsons, Syrojeżkin - Bernacki, A. Domogała, Kulas - Naróg, M. Domogała; Smal (2), Dubinin (2), Kozłowski - Luszniak (2), A. Jaskólski; Blanik (2), Rutkowski, Sikora.

Stoczniowiec: Kieler (Soliński n/g) - Rompkowski (2), Liśkiewicz; Vítek, Mocarski, Zając - Lehmann (2), Kruk; Stasiewicz (2), Pesta (4), Bandarenka (2) - Leśniak, Wala; Mac. Rybak, Strużyk, Łabinowicz (2) - Żurauski; Niedźwiedziecki, Sadowski, Drąg.