PILNE!!! Strefa żółta na terenie całego kraju.

fot. KPRM

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty strefa żółta zostanie rozszerzona na cały kraj. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 4 280 nowych zakażeń koronawirusem. 

Strefa żółta oznacza nowe zasady funkcjonowania. Obowiązkowe jest zasłananie ust i nosa, pozostałe obostrzenia odnoszą się przede wszystkim do organizacji wydarzeń kulturalnych i przyjęć okolicznościowych.

Brak opisu.

Od wczoraj z powodu COVID-19 zmarło osiem osób, a kolejnych 68 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 1 144 osoby. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach mazowieckim - prawie 600 nowych przypadków, małopolskim - prawie 550 zakażeń, i wielkopolskim - ponad 500 zakażeń. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 44 tysiące testów na obecność wirusa. Najmłodsza spośród osób, które zmarły od wczoraj, miała 47 lat, a najstarsza 99 lat. Resort zdrowia poinformował również, że ze statystyki zgonów usunięto jedną osobę ze względu na zdublowanie informacji o jej śmierci przez lubuską stację sanitarną. Dotyczy to 62-letniego mężczyzny z Gorzowa Wielkopolskiego, który zmarł 7 września.


Od początku epidemii w Polsce potwierdzono ponad 111 tysięcy zakażeń koronawirusem. Z powodu zakażenia zmarło w sumie prawie trzy tysiące, a wyzdrowiało ponad 76 tysięcy osób.

Autor: IAR /as/