1008 nowych zakażeń w województwie śląskim. Koronawirus w Teatrze Śląskim.

10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w całej Polsce w ciągu minionej doby - podał resort zdrowia w najnowszym komunikacie.

Najwięcej przypadków potwierdzono w województwie małopolskim, to aż 1 315 nowych zakażeń, z kolei 1162 przypadki potwierdzono w województwie mazowieckim. Województwo śląskie znalazło się na trzecim miejscu pod względem liczby nowych przypadków, w regionie test dał pozytywny wynik w 1 008 przypadkach.

Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób w całym kraju.

Teatr Śląski odwołuje wszystkie spektakle do końca października. Na swoim facebooku poinformował, że potwierdzone zostały przypadki zakażenia koronawirusem wśród członków zespołu. "Troska o Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa nakazuje nam podjąć środki zapobiegawcze, które ochronią Was oraz nasze koleżanki i kolegów z pracy" – napisali przedstawiciele teatru. Sceny zostały zamknięte a praca będzie się odbywała zdalnie. Bilety zakupione na odwołane spektakle można zachować i wykorzystać w innym terminie. Istnieje również możliwość zwrotu. Pracownicy kasy będą się kontaktowali z widzami telefonicznie lub mailowo.

Autor: Joanna Opas /pg/