1262 nowe przypadki koronawirusa w regionie, Nowe ogniska zakażeń.

Ponownie wysoka liczba nowych zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o  13.628 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 

Najwięcej zakażonych, bo 2026, przybyło w województwie mazowieckim. W województwie śląskim odnotowano 1.262 nowe przypadki.

Na COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID z innymi schorzeniami zmarło 150 osób. W województwie śląskim przebadano w sumie 517.703 próbki. Potwierdzono 36.423 przypadki zakażenia, z czego 24.441 osób wyzdrowiało, a 764 zmarły. W całym kraju mamy 241.946 zakażonych.

Nowe ogniska zakażeń koronawirusem w Jaworznie. W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Ciężkowicach jest 31 wyników dodatnich u pacjentów i 5 u członków personelu. W Domu Pomocy Społecznej zakażenie potwierdzono u dwóch osób z personelu. W Zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym pacjenci zostali podzieleni piętrami na chorych i zdrowych, wspólnie z wojskiem mają zostać zbudowane śluzy, które zabezpieczą poszczególne segmenty Ośrodka. Zapewniona jest pełna opieka medyczna, zarówno lekarska, jak i pielęgniarska. Sytuacja jest opanowana i na bieżąco monitorowana, stan pacjentów oceniany jest jako dobry. W Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie wzmocniono reżim sanitarny, testowani będą wszyscy pozostający w placówce. Po raz kolejny w działania w Jaworznie zaangażowali się śląscy terytorialsi.

/pg/rs/