CTL Zagłębie Sosnowiec wciąż bez wyjazdowego zwycięstwa
04.11.2020
21:39:00

W zaległym meczu 2. kolejki Basket Ligi Kobiet, koszykarki CTL Zagłębia Sosnowiec, poległy w Polkowicach z zespołem CCC 73:95.

Koszykarki z Sosnowca długo dzielnie walczyły z faworyzowanymi rywalkami. W Polkowicach niespodzianki jednak nie było. Gospodynie już w pierwszej kwarcie rzuciły aż 34 punkty, choć podopieczne Adama Kubaszczyka też punktowały, to na pierwszą przerwę miejscowe zawodniczki schodziły z dziesięciopunktową zaliczką. W drugiej kwarcie sosnowiczanki zbliżyły się na różnicę 6. punktów, a nie małą cegiełkę do tej pogoni przyjezdnych miały rzuty za trzy Jessicy January i Moniki Jasnowskiej. CCC opanowało jednak sytuację. Koszykarki Karola Kowalewskiego zanotowały ośmiopunktowy serial punktowy czym uspokoiły sytuację na parkiecie. W drugiej połowie sosnowiczanki próbowały nawiązać walkę, ale na odrabianie strat nie miały argumentów. Koszykarki gości zanotowały aż 20 strat. CCC do zwycięstwa poprowadziła Keisha Hampton, która zdobyła 31 punktów przy 75 procentowej skuteczności w rzutach za dwa punkty. W ekipie gości najlepsza była Sydney Wallace, która zdobyła 19 punktów, przy czym skuteczność za dwa była na poziomie 36 procent. Porażka w Polkowicach oznacza, że beniaminek z Sosnowca nie zaznał jeszcze samu zwycięstwa na parkiecie rywalek.

CCC Polkowice – CTL Zagłębie Sosnowiec 95:73 (34:24, 22:18, 17:17, 22:14)

CCC: Drop 7, Gajda 17 (9 asyst), Stankovic 13 (10 zb), Ellenberg-Wiley 15, Hampton 31 (4×3) – Grabska, Siemens, Telenga

Trener: Karol Kowalewski

CTL Zagłębie: January 9, Jasnowska 13, Czyżewska 2, Vucković 16 (12 zb), Wallace 19 – Rutkowska 2, Wojtala 3, Stasiuk 11, Zuziak

Trener: Adam Kubaszczyk