Open Air Museum najlepszą przestrzenią publiczną województwa śląskiego

fot. facebook/Open Air Museum

Open Air Museum w Cieszynie zostało najlepszą przestrzenią publiczną województwa śląskiego. Rozstrzygnięto już 21. edycję tego konkursu. 

Na tegoroczną edycję wpłynęły 42 zgłoszenia z 30 gmin. Większość przestrzeni, które zgłoszono do zmagań to realizacje o charakterze usługowo-edukacyjnym i rekreacyjno-sportowym, związane są z wypoczynkiem, integracją społeczną oraz aktywnością rodzinną. To nie zawsze są duże inwestycje, są także projekty zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego takie jak podwórka. Są także centra przesiadkowe, trasy rowerowe i parki. 

Wśród wyróżnionych w tej kategorii są także Park Miejski w Siewierzu, Strefa Aktywności w Chorzowie i Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Pszczynie. W kategorii obiekt użyteczności publicznej zwyciężyła rewitalizacja Zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich. Wyróżnienia natomiast otrzymało Centrum przesiadkowe w Żorach, Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w Lędzinach oraz Amfiteatr Muszelka w Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Organizatorem konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest Zarząd Województwa Śląskiego przy współudziale Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział Katowice i Towarzystwa Urbanistów Polskich oddział śląski.

Autor: Joanna Opas/ml/