Jutro kierownictwo MEN będzie decydować o powrocie uczniów do szkół

Kierownictwo resortu edukacji ma jutro (7 stycznia) zdecydować, czy po feriach uczniowie będą mogli wrócić do nauczania stacjonarnego. Poinformował o tym w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki, senator Włodzimierz Bernacki.

Profesor Bernacki podkreślił, że jako pierwsi do szkoły wróciliby najmłodsi uczniowie. Doprecyzował, że posiedzenie kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki , na którym zostanie podjęta decyzja dotycząca ewentualnego powrotu klas 1-3 do szkół, rozpocznie się o godzinie 9:00.

Włodzimierz Bernacki wyjaśnił, że decyzja o powrocie uczniów do szkół będzie uzależniona od danych, dotyczących dynamiki dobowej liczby nowych przypadków koronawirusa. Dodał, że on sam oraz inni członkowie kierownictwa resortu edukacji i nauki z niepokojem patrzą na dane z ostatnich dni. Wiceminister przypomniał, że statystyki zakażeń wzrosły. Jak mówił, "dziś jest prawie dwa razy tyle zakażeń, co wczoraj, a wczoraj było ich dwa razy tyle, co przedwczoraj". Wyraził nadzieję, że jutrzejszy odczyt będzie korzystniejszy.

Autor: IAR /as/