Trwa testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa

W ciągu trzech dni 80 tysięcy nauczycieli i pracowników szkół poddało się badaniom na obecność koronawirusa. Poinformował o tym minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 60 tysięcy ma już wyniki. 

Jak powiedział minister Przemysław Czarnek, zakażenie koronawirusem potwierdziło się u dwóch procent z nich, czyli u około tysiąca dwustu osób: „Poziom dwóch procent to jest niewiele, a cieszę się, że w tych dwóch procentach wyeliminowaliśmy, dzięki testowaniu, możliwość transmisji koronawirusa w środowisku szkolnym”, dodał minister.

Nauczyciele z pozytywnym wynikiem testu pozostaną w domach, a ich klasy tymczasowo będą uczyć inni pedagodzy. „Dyrektorzy szkół takie decyzje będą podejmować. Uczniowie, tak czy inaczej, wracają”, powiedział Przemysław Czarnek.
Dzisiaj i jutro kolejne dni testowania. Wszyscy nauczyciele mają poznać wyniki swoich badań przed poniedziałkiem, kiedy szkoły ponownie otworzą się dla klas 1 -3 .

W sumie do trwającej w tym tygodniu akcji dobrowolnych i bezpłatnych testów zgłosiło się 165 tysięcy nauczycieli i pracowników administracji.

Autor: IAR /as/