Ostatnie pożegnanie Marii Koterbskiej. Księga kondolencyjna w bielskim Ratuszu.

fot. UM Bielsko-Biała

W związku ze śmiercią Marii Koterbskiej w bielskim Ratuszu została dziś wyłożona księga kondolencyjna. Jako pierwszy wpisał się do niej prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Dla wielu była damą sceny muzycznej, królową swingu, legendą polskiej piosenki, ikoną stylu, a dla nas - bielszczan na zawsze pozostanie po prostu Panią Marysią. Wielką artystką, ale skromną osobą. Obywatelką świata zakochaną w swoim rodzinnym mieście - napisał prezydent Bielska-Białej.

Od piątku, księga będzie dostępna dla wszystkich. Każdy kto będzie chciał uczcić pamięć słynnej bielszczanki i oddać jej hołd będzie mógł dokonać w księdze stosownego wpisu. Będzie na to czas do czwartku, 28 stycznia. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń przypomina, że wpisów należy dokonywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.


 

Uroczystości pogrzebowe Marii Koterbskiej odbędą się w piątek. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Msza w kościele Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej rozpocznie się o 13:00. Artystka spocznie na cmentarzu przy ulicy Grunwaldzkiej.

Maria Koterbska zmarła w miniony poniedziałek w wieku 96 lat.

Autor: Andrzej Ochodek, Łukasz Łaskawiec, Jarosław Krajewski /as/pm/