XXI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

fot. materiały prasowe/Akademia Techniczno-Humanistyczna

XXI Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki w tym roku odbywa się tylko wirtualnie. 

Impreza, której organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, rozpoczęła się dzisiaj. Premierowe spotkania, warsztaty, pokazy i wykłady będą umieszczane w internecie do jutra... ale festiwal tak naprawdę się tym razem nie skończy. W sieci można będzie do niego wracać. Ideą tego wydarzenia jest inspirowanie nauką i sztuką zarówno dzieci jak i dorosłych w każdym wieku, a sama impreza dobrze koresponduje z charakterem uczelni – wyjaśnia rektor ATH prof. Jacek Nowakowski.


 

Zapraszał rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej prof. Jacek Nowakowski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej. Festiwal dofinansowano z programu Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki. A materiał przygotował Szymon Brandys.

Autor: Szymon Brandys/ml/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl