EKO-RANEK w Zielonej Pracowni

fot. Gabriela Kaczyńska / Radio Katowice

W Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu została otwarta Zielona Pracownia, czyli klasa przyrody i biologii. W EkO-RANKU porozmawiamy o idei tworzenia takich miejsc w szkołach, wprosimy się też z eko-lekcje poświęconą segregacji odpadów. 

W EKO-RANEK razem z uczniami klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu uczestniczymy w zajęciach, które poprowadzi nauczycielka biologii Beata Baran. Zajmiemy się także segregacją odpadów, które powinny trafiać na specjalne wysypiska i do sortowni. Nie wszyscy jednak śmieci do śmietnika wyrzucają, zdarza się tak, że śmieci trafiają do powietrza - razem w dymem, bo dorośli wrzucają je do pieców. I o tym z najmłodszymi słuchaczami Radia Katowice rozmawia Katarzyna Kamieńczyk Stryczek ze Straży Miejskiej w Pszczynie.Autor: Gabriela Kaczyńska /as/

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach