Mrówki

fot. Gabriela Kaczyńska/Radio Katowice

To, że świat pszczół jest ciekawy nikomu chyba mówić nie trzeba, bo chyba każdy to wie. Okazuje się, że równie ciekawy jest świat... mrówek. Razem z przyrodnikiem wyjaśnimy, po co mrówce są skrzydła i co z nimi robi, kiedy wchodzi do mrowiska. Zastanowimy się też ile mrówek jest na świecie, co jedzą, jak spędzają wolny czas i wreszcie, jak od środka wygląda mrowisko. Przyjrzymy się też formikarium czyli domowemu mrowisku. Eko-Ranek gości w Przedszkolu Leśne Ludki w Strzebiniu. O mrówkach opowiada znany naszym słuchaczom przyrodnik Maciej Kupczak. 

EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach