Wielka metamorfoza GKS-u. Katowiczanie wyrównali stan rywalizacji.
25.02.2021
22:00:00

Po wstydliwej porażce 0:8, katowiccy hokeiści przeszli 24-godzinną przemianę. W drugim meczu pokonali Re-Plast Unię Oswięcim 5:0 i wyrównali stan rywalizacji.

Katowiczanie nie podłamali się niepowodzeniem w pierwszym meczu i już w 4. minucie wykorzystali grę w przewadze. Maciej Kruczek jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, ale to samo mogli zrobić Grzegorz Pasiut, Dariusz Wanat i Bartosz Fraszko. Zawodnicy GKS-u swoich szans nie wykorzystali, ale na przerwę zjeżdżali z jednobramkową zaliczką.

Druga tercja to było 20 minut walki. Na tafli i przy bandach zawodnicy nie odpuszczali rywalom, ale i swoje szanse mieli jedni i drudzy. Akcje Tomasa Kubalika i Andrieja Stiepanowa mogły zakończyć się podwyższeniem rezultatu, ale i oświęcimianie nie odpuszczali. Po ich stronie aktywni byli Przygodzki, Szerbatow i Garszyn, ale tercja zakończyła się bezbramkowo.

W trzeciej rozstrzelali się gospodarze. Chociaż w początkowych fragmentach ostatniej części kunsztem musiał wykazać się miejscowy golkiper, to ostatnie 11 minut należało do GieKSy. W 50. minucie Bartosz Fraszko sfinalizował kontrę uderzeniem obok bramkarza rywali. Pięć minut później bramkę na 3:0 po przechwycie i akcji Andersonsa dołożył Filip Starzyński. W 57. minucie Fraszko zanotował drugiego gola do pustej bramki, a hat-tricka zaliczył już nieco minutę później.

Stan rywalizacji się wyrównał. Spotkanie numer 3 zostanie rozegrane w Oświęcimiu w niedzielę.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)

1:0 - Maciej Kruczek - Patryk Wajda, Andriej Stiepanow (03:08, 5/4),

2:0 - Bartosz Fraszko - Andriej Stiepanow (49:20),

3:0 - Filip Starzyński - Jānis Andersons (54:47),

4:0 - Bartosz Fraszko    (56:05, 5/6, do pustej bramki)

5:0 - Bartosz Fraszko    (57:25)

Minuty karne: 2 – 4.

Strzały: 30-23

GKS Katowice: Šimboch – Marttinen, Franssila; Kuronen, Rohla, Kubalík – Kruczek, Wajda; Fraszko, Pasiut, Stiepanow – Andersons, Krawczyk; Michalski, Starzyński, Wanat – Zieliński; Paszek, Nahunko, Adamus. Trener: Andriej Parfionow.

Re-Plast Unia: Saunders – Swindlehurst, Pretnar; S. Kowalówka, Kalan, Koblar – Glenn, Luža; Sherbatov, McKenzie (2), Brulé – Bezuška, Zat’ko; Garszyn, Da Costa, Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta; Trandin, Krzemień, Przygodzki. Trener: Kevin Constantine.